Otázky a odpovědi

Jak se na kurz přihlásit?

Kurz vede trojnásobný mistr republiky ve freedivingu Petr Augusta a přihlášku si můžete vyžádat na jeho emailu augusta-roza@volny.cz nebo přímo zde pomocí kontaktního formuláře.

Kdy se kurz koná a jak dlouho probíhá?

Jedná se o intenzivní víkendový kurz a koná se nepravidelně dle dostatečného počtu zájemců (minimálně 4 účastníci) zpravidla os soboty odpovedne do neděle a končí se v poledne.

Je také možné se domluvit na jiném časovém harmonogramu, samozřejmě dle možností instruktora volné kapacity bazénu.

Kde se kurz koná?

Jsou dva typy kurzu:

  1. Bazénové disciplíny - statická apnoe, dynamická apnoe s ploutvemí a bez ploutví. Kurz se koná v Ostravě-Moravská Ostrava (bazén Čapkárna) nebo v Ostravě - Bartovicích (bazén Ještěrka). Teorie v Ostravě - Třebovicích (klub potápěčů ALVIN).
  2. Hloubkové potápění - statická apnoe, konstantní zátěž s ploutvemi (potápění do hloubky vlastními silami), free imersion (potápění bez ploutví, ručkováním po jistícím laně). Kurz se koná v ČR dle počasí zpravidla lom Šifry - Svobodné Heřmanice nebo Chorvatsku na ostrově PAG.

Jaký je časový harmonogram kurzu?

  1. Bazénové disciplíny: V sobotu začínáme v 15:00 hod. teorií, která končí cca v 19:00 hodin a potom následuje přesun do bazénu. Bazénová část je od 20:00 hodin. V neděli potom následuje bazén od 7:00 - 9:00 hodin a dále teorie a diskuze po bazéně do max. 12:00 hodin
  2. Hloubkové disciplíny: 3denní kurz  

Co se na kurzu dozvím?

Jak provozovat freediving bezpečně, jaké jsou bezpečnostní zásady. Co se děje v organismu při potápění. Jaké procesy v těle při potápění na nádech probíhají a proč. Co a jak můžeme ovlivnit a co ovlivnit nemůžeme. Jak trénovat, jak se zdokonalovat a jak se stravovat.

Jaké potřebuji mít vybavení?

Potápěčskou masku, šnorchl, ploutve, neoprénový oblek s dlouhými rukávy a nohavicemi 3 - 5mm silný pro bazénové disciplíny, pro hloubkové disciplíny min. 5mm s itegrovanou haumou, opasek s olověnou zátěží, případně zátěžní obojek.

Pro bazénové disciplíny nemusí být vše pro ryzí freediving, postačí vše pro šnorchlování. Pro hloubky je potřeba mít svůj neopren "na tělo" jak se říká, aby nedocházelo k velké ztrátě tepla ve studené vodě.a také freediverské - dlouhé ploutve.

Jaké jsou zdravotní a fyzické předpoklady?

Před kurzem je potřeba vyplnit zdravotní dotazník. V případě, že vyvstane dle otázek zdravotního dotazníku nějaký zdravodní problém je zapotřebí otvrzení od lékaře.

Nesmíte trpět žádnou chorobou ovlivňující pobyt pod vodou. Tedy nemoc srdce, plic, vedlejších dutin nosních (především středouší), centrální nervové soustavy či psychické onemocnění, cukrovku a pod.

Fyzické předpoklady: musí umět plavat a používat šnorchl - pro bazénové disciplíny. Pro hloubky je potřeba mít zkušenosti se šnorchlováním a umět se zanořit běžně do cca 10m. Nebo absolvovat kurz freedivingu nižšího stupně.

Jaká je cena kurzu?

Cena je stanovena na rok 2022 na 3900Kč. 

V ceně není zahrnuto půjčovné (neopren 100-300Kč dle půjčovny, zátěž 50Kč, úvazek 50Kč, ploutve dle velikosti 50-200Kč).

Je možná sleva na kurzy pro skupinu (rodinní příslušníci ...)

Je možné se domluvit na individuálním provedení kurzu za příplatek.

Je možné dále pokračovat pod odborným dohledem?

Ano, můžete se přihlásit do freedivingového klubu Freediving Team Ostrava z.s, který má pravidelné tréninky a trénovat po boku mistra světa i vícemistra a mistra republiky, vítězů různých freediverských soutěží a s mnoha dalšími vynikajícími freedivery, kteří vás rozhodně nenechají zlenivět.

Můžete si také domluvit individuálního trenéra.