Otázky a odpovědi

Jak se na kurz přihlásit?

Kurz vede trojnásobný mistr republiky ve freedivingu Petr Augusta a přihlášku si můžete vyžádat na jeho emailu augusta-roza@volny.cz nebo přímo zde pomocí kontaktního formuláře.

Kdy se kurz koná a jak dlouho probíhá?

Jedná se o intenzivní víkendový kurz a koná se nepravidelně dle dostatečného počtu zájemců (minimálně 4 účastníci).

Kde se kurz koná?

Jsou dva typy kurzu:

  1. Bazénové disciplíny - statická apnoe, dynamická apnoe s ploutvemí a bez ploutví. Kurz se koná v Ostravě-Hrabůvce.
  2. Hloubkové potápění - statická apnoe, konstantní zátěž s ploutvemi (potápění do hloubky vlastními silami), free imersion (potápění bez ploutví, ručkováním po jistícím laně). Kurz se koná v Chorvatsku na ostrově PAG.

Jaký je časový harmonogram kurzu?

  1. Bazénové disciplíny: V sobotu začínáme mezi 8.00 - 9.00 hodinou teorií, která končí ve 14.00 a potom následuje přesun na bazén. Bazénová část je od 15.00 - 18.00. V neděli potom následuje bazén od 9.00 - 12.00 a dále diskuze po bazéně.
  2. Hloubkové disciplíny: 4denní kurz

Co se na kurzu dozvím?

Jak provozovat freediving bezpečně, jaké jsou bezpečnostní zásady. Co se děje v organismu při potápění. Jaké procesy v těle při potápění na nádech probíhají a proč. Co a jak můžeme ovlivnit a co ovlivnit nemůžeme. Jak trénovat, jak se zdokonalovat a jak se stravovat.

Jaké potřebuji mít vybavení?

Potápěčskou masku, šnorchl, ploutve, neoprénový oblek alespoň 5mm silný, opasek s olověnou zátěží. Nemusí být vše pro freediving, postačí vše pro přístrojové potápění.

Jaké jsou zdravotní a fyzické předpoklady?

Nesmíte trpět žádnou chorobou ovlivňující pobyt pod vodou. Tedy nemoc srdce, plic, vedlejších dutin nosních (především středouší), centrální nervové soustavy či psychické onemocnění. Před zahájením kurzu odevzdáváte čestné prohlášení. Fyzické předpoklady: musí umět plavat a zanořit se na dno bazénu (3,7m).

Jaká je cena kurzu?

Je závislá od počtu frekventantů:

  • 4 – 5 účastníků - 3500 Kč
  • 6 a více - 3000 Kč.

Je možné dále pokračovat pod odborným dohledem?

Ano, můžete se přihlásit do freedivingového klubu Freediving Team Ostrava o.s., který má pravidelné tréninky a trénovat po boku mistra i vícemistra republiky, vítězů různých freediverských soutěží a s mnoha dalšími vynikajícími freedivery, kteří vás rozhodně nenechají zlenivět.